Cambridge Üniversitesi Sertifika Sınavlarında %100 Başarı

Elit Takip Sistemi
Cambridge Üniversitesi Sertifika Sınavlarında %100..

Elit Gençler Koleji Uluslar arası geçerliliğe sahip Cambridge Üniversitesi sertifika sınavlarında %100 başarı sağlamıştır. Bu gururunu sınav organizatörleri, veliler, öğrenciler ve öğretmenlerin katılımlarıyla ödül töreninde paylaştılar. 
Törende konuşma yapan okul kurucusu H.Ersin ÖZKAN “ Bir yabancı dilin ne derece iyi öğrenildiğinin anlaşılabilmesi için başvurulacak en iyi yöntem uluslararası geçerliliği olan sınavlarla öğrencilerin bilgilerinin sınanmasıdır. Okulumuz bu bağlamda en yaygın olarak kullanılan sınav olan Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan Cambridge ESOL(English For Speakers of Other Languages) sınavlarıdır ” dedi.
Elit Gençler Koleji bu sınavlara “Starters, Movers, Flyers, KET, PET ve FCE” seviyelerinde katılmışlardır ve Cambridge ESOL sınavlarına girerek diğer yaşıtlarına oranla önemli bir avantaj elde etmişlerdir.
Okul Kurucusu H.Ersin ÖZKAN “Elit Gençler Koleji olarak gelecekte özgüveni gelişmiş ulusal ve uluslararası platformlarda kendilerini ve ülkelerini temsil edebilecek donanımlara sahip olacaklarını” vurgulamıştır. Bu organizasyonun katılımcı öğrencilerimize kazanımları ülkemizde yaklaşık 19 üniversite, uluslararası alanda ise yüze yakın üniversitede hazırlık sınıfı eğitimi almadan ilgili bölümlere geçiş sağlamaktadır. 
Ayrıca uluslararası alanda üniversitelere %100 e yakın eğitim bursları kazanmalarına olanak sağlayacaktır. 
Tören Öğrencilere başarı sertifikalarının ve ödüllerinin dağıtılması sonucu büyük bir coşkuyla kutlanarak sona ermiştir.