Tarihçe

Elit Takip Sistemi
Tarihçe

TARİHÇE

     Elit Gençler Koleji 2002-2003 Eğitim ve Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığına  bağlı olarak eğitim hayatına başlamıştır.

Kurucumuz Ersin ÖZKAN öğretmenlikten, özel okul kuruculuğuna uzanan bilgi ve birikimiyle “Deneyimle – Yeniliğin” kaynaşmasına öncülük etmiştir”

 

     Elit Gençler Koleji 2002 ‘den bu yana eğitime farklı bir bakış açısıyla yaklaşarak,eğitim metotlarında pek çok ilki hayata geçirmiştir.


• Günümüzde artık pek çok Devlet ve Özel okulun çocuklarımıza manevi değerlerini de kazanması için uygulamaya geçilen “Değerler Eğitimi”, Elit Gençler Koleji’nde “Karakter Eğitimi”   adı altında 2003 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinden de destek alarak eğitim sistemimiz de  yer almaktadır.


• Yine Günümüzde tüm okullarda ders olarak uygulanması düşünülen Çince ve Rusça dil eğitimi, Elit Gençler Kolejinde 2004 yılından bu yana Anaokulun’dan  itibaren yabancı menşeili  öğretmenlerle verilmeye devam etmektedir.

•Bunların yanı sıra akademik(SBS) ve sportif alanlarda da Türkiye Şampiyonluğu kupalarımız, ödüllerimiz okulumuzun gurur köşesinde yer almaktadır.


3300 metrekare alanda kurulu olan okulumuz, merkezi yerdeki konumuyla,teknolojik alt yapısı ile, hizmet kalitesi ile çocuklarımızı geleceğe yönelik eğitim ve metotları ile yoluna devam etmektedir.