Yabancı Dil Eğitimimiz

Elit Takip Sistemi
Yabancı Dil Eğitimi     Okulumuz yabancı dil öğretiminde;


Anaokulundan itibaren küçük yaşlarda alınan yabancı dil eğitimi, hem kalıcı hem de kolay olması bakımından daha etkilidir. Anaokulumuzda yabancı dil eğitimi, uzman Yabancı ve Türk öğretmenler tarafından verilmektedir. Etkinlikler planlanırken; şarkılar, danslar, oyunlar, tekerlemeler, öyküleme, canlandırma, mimikler ve jestlerin yanı sıra, resimli kartlar, posterler, gerçek nesneler, CD’ler , video, ve kuklalar gibi materyallerle desteklenmektedir. 

Elit Gençler Anaokulumuzda
;

Task Based ( Görev Bazlı ) öğrenci merkezli,  eğitim esas alınarak,

 Communicative Approach iletişimsel metodlar kullanılarak,

Story Telling (Hikaye Anlatımı) ile canlandırmalar ve dramalar yapılarak  interaktif sınıflarımızda eğitim verilmektedir.

Anaokulumuzda yabancı dil eğitimi 12 saattir.İngilizce etkinliklerimiz ingilizce ders saatleri dışında yapılmaktadır.


ANAOKULUMUZDA

GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇİNCE/ RUSÇA EĞİTİM PROGRAMI , KURULUŞUMUZDAN BU YANA BAŞARI İLE DEVAM ETMEKTEDİR
ANAOKULUMUZDA 
BİLİMSEL YÖNTEMLERLE ÖĞRETİLEN ÇİNCE/ RUSÇA  SADECE ETKİNLİKLER , GÜNLÜK KONUŞMALAR VE UZMAN ÖĞRETMENLERİMİZİN KENDİ HAZIRLADIĞI ÖZEL MATERYALLERLE ÖĞRETİLMEKTEDİR. 

Anaokulun da bu eğitimi alan çocuklarda gırtlak ve dil yapısı henüz olgunlaşma safhasında olduğu için çocuklarımızda ÇİNCE ve RUSÇA ve aksan problemi asla yaşanmamaktadır. 
Çince / Rusça dil eğitimini  alanında uzman Yabancı dil öğretmenleri vermektedir.
Ders dışı etkinliklerimizle de  aynı zamanda ÇOCUKLARIMIZA , BİR DÜNYA İNSANI OLMA MİSYONU AŞILAMAYI hedefliyoruz.
          

TRINITY SINAV MERKEZİ
(5-7 YAŞ İNGİLİZCE SERTİFİKASI)

ANAOKULU'NDA ULUSLARARASI İNGİLİZCE BELGESİ 

Tüm anasınıflarımız ve 1.sınıflarımız Trinity sınavları sertifikası ile uluslararası standartlar çerçevesinde İngilizce yeterliliklerini belgeleye bileceklerdir.Trinity sınavları konuşma ağırlıklı olarak  İngiltere’den gelen İngiliz sınav eğitmenleri ile bire bir yapılan sınavlardır. Alanında uzman bu eğitmenler, sınav süresince konuşma akışını yönlendirerek,öğrencilere cesaret verecek bir sınav ortamı yaratıyorlar. 

Dünyada İngilizce yeterliliğini ölçen üç kurumdan biri olan Trinity College London 2012 – 2013 Akademik yılında sınavlarını okulumuzda yapıyor. Evsahipliğini  yapacağımız bu sınavlara katılacak olan tüm anasınıflarımız ve 1.sınıflarımız Trinity sınavları sertifikası ile uluslararası standartlar çerçevesinde İngilizce yeterliliklerini belgeleyebileceklerdir. 
Trinity sınavları konuşma ağırlıklı yani GESE sınavları İngiltere’den gelen İngiliz sınav eğitmenleri ile bire bir yapılan sınavlardır. Alanında uzman bu eğitmenler, sınav süresince konuşma akışını yönlendirerek, becerileri tümüyle değerlendirebilmek için öğrencilere cesaret verecek bir sınav ortamı yaratıyorlar. 

Trinity sertifikası, İngilizce’yi yeterli derecede anlayıp güvenle kullanıldığını  gösteren uluslararası akreditasyonlu bir belgedir.