Advancity Perculus ile Uzaktan Eğitim

Advancity, 1999 yılında e–öğrenme alanında faaliyet göstermek üzere kuruldu. 2004 yılında tamamen uzaktan eğitim alanına yönelerek bu kategoride başarılı çözümler sundu. Günümüzde ise sadece akademik sektörüne odaklanarak bu alanda uzmanlaştı ve önemli yazılımlar geliştirdi.

Advancity, Türkiye’de akademik problemlere yönelik tamamen yerli yazılımlar sunan ve bunun sonucunda kendi alanında Yerli Malı Belgesi alan ilk firma oldu.

Advancity, 2018 yılında yaptığı ortaklıkla yep yeni bir ivme kazandı. E-öğrenme sektörünün kurucusu ve lider markası Enocta, Advancity’e ortak oldu.

Bu yatırım ve güç birliğiyle yine 1999 yılında kurulan Türkiye’nin öğrenme teknolojileri kategorisindeki öncü şirketi Enocta ile Advancity akademik sektörüne yönelik daha hızlı, kaliteli, zengin ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Her iki marka, ürün ve hizmet yelpazelerini, birbirlerinin güçlü ürün ve hizmetleriyle tamamlayarak, hizmet sundukları kurumlara, daha fazla çeşitlilikte ve en üst kalitede çözümler geliştirmektedir. Bu yatırımla birlikte Enocta’nın uzmanlığını, ürünlerini, yatırım ve finansman gücünü arkasına alan Advancity, akademik yazılım kategorisinde hem Türkiye’de hem de uluslararası pazarlara açılarak dünyada söz sahibi bir marka olmayı hedeflemektedir. Bu yatırım ardından Enocta da Advancity’nin üniversitelerde ve akademik alanda elde ettiği bilgi birikimini, ürün ve hizmetleri çözüm sunduğu kurumlara taşıyacak.

Advancity, tüm ürünleriyle Uzaktan Eğitim Çözümleri kullanan üniversiteler tarafından bugün en çok tercih edilen ve pazarın açık ara lideri durumdadır.

Advancity, İstanbul ve Sakarya Teknopark’ta olmak üzere iki ofisiyle hizmet vermektedir.