ARCHIVE

23 Nisan Bilim ve Kültür Şenlikleri

Türkiye’nin sayılı Scholl Maker Fair okullarından olan Elit Gençler Koleji, “23 Nisan Bilim ve Kültür Şenlikleri” nde Maker Fair etkinlikleri ile öğrencilerin teknolojiyle tanışmasını sağlarken;  birbirinden özgün tasarım ürünlerini ve Stem atölye çalışmalarını da bu şenlikte sergiliyor. Devlet okullarının ve özel okullarında katılımcı olarak yer alabileceği diğer şenliklerde Türkiye’nin ilk yerli robotu olan “Mini Ada […]

READ MORE

Elit Gençler Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Başlıyorrrr !

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için düzenlediğimiz; “Gelecek için Sohbetler” başlıklı Kariyer Günlerinde seçkin Üniversitelerden , değerli akademisyenleri ağırlayacağız. Üniversitelerde ki yeni bölümler , Üniversitelerin gençlere sundukları fırsatlar ve yeni sistemler hakkında liseli gençlerimize bilgi verecek, sohbetler edecekler. Tüm lise ve dengi okullar davetlimizdir.

READ MORE

Zeka Oyunları İlçe Birinci’ si Elit Gençler Kolejinden…

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu’nun Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği, Türkiye genelinde yapılan Zeka Oyunları Turnuvası’nda, 7.sınıf öğrencimiz Kerem Kuran ilçe birincisi olarak İstanbul il finallerine katılma hakkı kazandı. Öğrencimizi tebrik eder, emeği geçenlere teşekkür ederiz. 

READ MORE

Apple Kodlama Eğitimi

Elit Gençler Koleji Ortaokul Robotik Kulübü öğrencilerimiz, Akasya AVM’de bulunan Apple’da kodlama eğitimi aldı.

READ MORE

Elit Gençler Koleji Bursluluk Sınavı

Elit Gençler Koleji Bursluluk Sınavı, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

READ MORE

İstanbul Aydın Üniversitesi STEM Laboratuvarı…

Elit Gençler Koleji Ortaokul öğrencilerimiz, İstanbul Aydın Üniversitesi STEM laboratuvarında robotik çalışmalar yaptı.

READ MORE

Etkinlik Tabanlı Eğitim modeli (UbD)

Etkinlik Tabanlı Eğitim modeli (UbD) uygulayan okulumuz; çocuklarımıza zaman ve saat kavramlarını yine çok eğlenceli bir etkinliği oyunlaştırarak öğretti. Miniklerin Akrep ve Yelkovan avı muhteşem resimler oluşturdu.

READ MORE

ESKİ SORULARA ARTIK YENİ CEVAPLAR VERMEK LAZIM

Her sene olduğu gibi bu sene de alanında söz sahibi uzmanları ağırlayan okulumuz, geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı değerli velilerimizle buluşturdu. “Yeni Neslin Sorunlarla Baş Etme Yöntemleri ” üzerine konuşan Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a velilerimizin ilgisi görülmeye değerdi. Bol bol kitap imzalayan hocamız herkesle tek tek ilgilenerek sohbet etti. “ESKİ SORULARA ARTIK YENİ CEVAPLAR […]

READ MORE

Ana Sınıfında 100. Gün

Elit Gençler Ana sınıfında 100.gün bambaşka. 100 parça materyalle ürün oluşturdular. Ritmle 5′ er 5′ er, 10′ ar 10′ ar sayarak, dans ederek, eğlenerek sunum yaptılar. Hep beraber yeni yılı karşıladılar.

READ MORE

Yerli Malı Haftası

Tüm yurtta 12-18 Aralık tarihinde kutlanan eski adıyla Yerli Malı Haftası, yeni adıyla Tutum, yatırım ve Türk malları haftası öğrenciler tarafından etkinliklerle kutlandı.

READ MORE

PROGRAM

22 Nisan Pazartesi   Maker Fair ve Mini Ada kardeşlerle etkinlikler,

WR gözlüklerimizle Sanal Oyunlar, Filmler

Robotik ve Stem Atölyeleri

23 Nisan Salı             İngilizce Native Öğretmenimiz Charles Martins’in hazırladığı İngilizce gösteri ekibi ile bir devlet okulu olan Siyavuşpaşa İlkokulundayız. (MEB tarafından yürütülen HAMİ projesi kapsamında.)

24 Nisan Çarşamba  Resmi Bayram Kutlamaları

Anasınıfı ve ilkokul sınıflarının gösterileri

25 Nisan Perşembe  Ortaokul sınıflarının duvar grafitileri ile şiir canlandırmaları ve şiir dinletisi

Lise sınıflarının bilim çalışmaları sergisi (Fizik, Kimya, Biyoloji)

26 Nisan Cuma         FunDay! Öğretilen bütün yabancı diller gösteri ve atölye çalışmaları.

(İngilizce,Almanca, Rusça, Çince)