EducatHUB

EducatHUB kadrosu olarak bizler tüm enerjisini eğitime adamış bir ekibiz. Alanında uzman, aktif olarak eğitimin içinde, branşında kitap,makale yazmış veya konferanslar, eğitimler düzenlemiş, yarışmalarda başarılar elde etmiş eğitimcilerden oluşan dinamik bir kadro ile kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Hızla değişen teknolojiye ve yeniliklere çabucak ayak uyduracak bir yapıya sahibiz. Bu sayede içeriklerimizi de hızlıca geliştirebiliyor, öğrencilerimize daima güncel bilgiler sunabiliyoruz. EducatHUB’ı her alanda güçlü yapan, her biri branşında çok değerli yazar kadromuz ile gurur duyuyoruz.

EducatHub sistemiyle okul öncesinden üniversiteye kadar olan tüm bilişim eğitimini planlanmış ve içeriklerini oluşturulmuş olarak sizlere sunuyoruz. EducatHUB, eğitim sistemimizin bileşenleri düşünülerek, sistemin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Gelişime açık bir sistem olması sebebi ile de bileşenlerden gelen geri bildirimler doğrultusunda çok hızlı bir şekilde güncellenmektedir.

EducatHub, özelleştirilebilir yapısı sayesinde her öğretmene kendine özgün program yapma fırsatı sunuyor. Öğretmenler EducatHUB sayesinde istedikleri içerikleri kendi özel programlarına dahil edebiliyor olacaklar. İsterlerse kendi içeriklerini ekleyebilecek, var olan içeriklere ekstra sorular, görev ve ödevler ekleyerek eğitimi daha da zengin hale getirebileceklerdir. Bu modüler yapı sayesinde tüm Türkiye’de tek tip bilişim eğitimi yerine, sınırları zorlayan, sürekli değişen ve gelişen yeni nesil bilişim eğitimi sunuyoruz.

EducatHub’ da içeriklerimiz uzman eğitimcilerimiz tarafından hazırlandı. Daha önce alanında kitap veya eğitim içerikleri yazmış, yazdıklarını okullarda aktif olarak uygulayan Türkiye’nin en iyi öğretmenlerini ve akademisyenlerini tek çatı altında topladık. Üniversitelerden aldığımız destekle içeriklerimizin kalitesini her zaman üst düzeyde tutuyoruz.

Çocuklar yeni şeyler öğrenmeyi severler, doğalarında öğrenme güdüsü, merak ve keşif vardır. Yeterki kapasitelerine uygun öğrenme ortamı sağlayalım. Kapasitelerinin altındaki bilgiden çabuk sıkılır, üstündeki bilgilerden korkup kaçarlar. Öğrencilere seviyelerine uygun içerikler sunmaya bu yüzden çok önem veriyoruz. Farklı seviyeler için farklı etkinlikler ve alternatif içerikler oluşturduk.

Geleceğin eğitiminde öğrencilerin daha fazla dokunarak, tasarlayarak ve uygulayarak öğrenmelerini sağlamak adına robotik kodlamanın önemine inanıyoruz. Tek tip robotik bir ürün üzerinde çalışmak yerine, farklı robotik ürünlerle çalışmanın, öğrencilerin yaratıcılığını, tasarım kabiliyetlerini, kodlama yeteneklerini arttırdığının bilinciyle, tüm robotik ürünlerin içeriklerini sunmaya çalışıyoruz.

Hayatın gerçek akışında tek bir fizik kuralı veya tek bir matematik hesabıyla problemlerimizi çözemeyiz. Yeni dünya bize karmaşık problemleri, farklı alanlardaki bilgilerimizi bir arada kullanarak çözmeye mecbur bırakıyor. İşte bu yüzden EducatHub olarak STEM’e özel önem veriyoruz. STEM içeriklerimizle fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarındaki bilgilerini pekiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerin eleştirel düşünme, tasarım ve yaratıcılık kabiliyetlerini geliştirmeyi, onlara takım halinde çalışma becerisi kazandırmayı, problem çözme yeteneklerini yükseltmeyi amaç ediniyoruz.

EducatHUB öğrencilerinin oyunlaştırma felsefemizle eğlenerek öğrenmelerini, başardıkça sertifika ve rozetler vererek motivasyonlarını yüksek tutmayı sağlıyoruz. Motivasyonu yüksek öğrenci daha başarılı, bir sonraki seviyeye daha hazır daha istekli olacaktır.

EducatHUB öğrencilerini geleceğin dünyasına daha iyi hazırlayabilmek için içeriklerimizi daha fazla tasarım ve üretim odaklı projeler halinde oluşturduk. Klasik öğretim yöntemleriyle geleceği yakalayamayacağımızın farkındalığıyla, içeriklerimizde tasarlamaya, uygulamaya, üretmeye ve ürettiğini geliştirmeye yer verdik.

Yüksek kalite bir eğitim için öğrenme sürecinde öğretmen ve öğrencinin yanı sıra velinin ve okul yönetiminin de aktif olmasının gerekliliğine inanıyoruz. Velilerimize ve okul yönetimine eğitim süreci ile ilgili sürekli bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Veli Bilgilendirme Sistemi ile velilerimize rapor mesajları gönderiyoruz. Okul İdare Paneli sayesinde, tüm sistemin başarısını ve ilerleyişini rapolarla okul idaresine sunuyoruz.

Öğretmen Kontrol Paneli, EducatHUB öğretmeninin birçok alanda sistemi daha iyi analiz etmesi için geliştirildi. Sınıf sınıf, öğrenci öğrenci analiz raporları sayesinde öğretmen, öğrenci ve sınıflarının ilerleyişini daha rahat takip edebiliyor, daha kolay ölçme ve değerlendirme yapabiliyor.

Görev Takibi ve Uyarı Sistemi, EducatHUB öğretmeninin kendini daha fazla geliştirmek isteyen öğrencilerine ödevler ve görevler verebildiği, bunun takibini yapabildiği, öğretmen ve öğrencilerin daha aktif rol oynayabildiği bir yapıda geliştirildi.

EducatHUB zaman ve mekandan bağımsız bulut tabanlı web ve mobil erişim imkanları sayesinde daha kolay ulaşılabilir olması için tasarlandı.

Daha Fazla Proje

Öğrencilerin bilişimle üretim özgüvenlerini ve projeler yapabilme kabiliyetlerini arttırmak adına Proje Sistemi geliştirdik. EducatHUB ile öğretmenler öğrencilerine ders sonu proje görevleri verebilecekler. Yine kurumsal olarak kendi içinizde proje yarışmaları düzenleyebileceksiniz. Aynı zamanda öğrencileriniz, sistemde bulunan yerel ve ulusal proje yarışmalarına katılabilme imkanına kavuşabileceklerdir.

Türkiye’nin en büyük robotik turnuvalarını düzenleyen VEX Robotics Türkiye ekibinin tecrübesiyle diğer robotik ürünlerde de büyük yarışmalar yaparak, EducatHUB öğrencilerine alternatif robotik yarışmalar sunuyoruz. Rekabetin değil yardımlaşmanın ön plana çıktığı yarışmalarımızla, öğrencilerin birlikte çalışabilme kapasitelerinin geliştirilmesine katkıda bulunuyoruz.