[chatbot]
Kampüste Yaşam

Kampüste Yaşam

Elit Gençler Koleji Kampüsü Bahçelievler şehir merkezinde, her yere eşit uzaklıkta ve ulaşım ağının kesişme noktasında yer almaktadır. Öğrencisine konforlu, rahat ve çalışmaya teşvik eden bir eğitim alanı sunmaktadır. Son derece gelişmiş teknolojiyle alt yapısını donatan Elit Gençler Koleji; en etkin, kullanışlı ve hızlı verimi alabileceği teknik olanaklarla öğrencisine güven vermektedir. Kkampüs içinde konumlandırılan öğrenci merkezleri aracılığıyla, tüm kültür-sanat faaliyetlerini öğrencileriyle buluşturmakta; kulüp çalışmaları, tiyatro, sergiler, çeşitli performanslar gibi birçok etkinliğe önem ve öncelik vermektedir.

 

LABORATUVAR

Elit Gençler Kolej'inde fizik, kimya, biyoloji ve fen laboratuvarlarımız mevcuttur. Okulumuzda laboratuvarlar yüksek teknolojinin gerektirdiği tüm laboratuvar malzemeleriyle mikroskop, doküman, bilgisayar ve akıllı tahtalar ile donatılmış laboratuvarların fiziki yapıları ve teknik donanımları ile deney yapmaları zevkli hale gelmektedir.

Okulumuzda ayrıca Bilgisayar ve Teknoloji Laboratuvarı da ayrı ayrı düzenlenmiştir.

 

SPOR ALANLARI

Elit Gençler Koleji öğrencilerini anaokulundan mezuniyete sporu yaşam biçimi haline getiren sağlıklı bireyler olmalarını hedefler. Bu doğrultuda haftalık ders programındaki spor saatlerini okulumuzun açık ve kapalı salonlarında gerçekleştirmektedirler. Basketbol, futbol ve voleybol branşlarının gerçekleştirildiği açık sahanın yanı sıra 1 adet 450 m2 lik çok amaçlı kapalı spor salonumuz mevcuttur. Kulüp faaliyetlerini gerçekleştirdiğimiz spor salonumuzda jimnastik, bale, halk oyunları gibi aktiviteler gerçekleştirilmektedir. 

 

SINIFLAR

Elit Gençler Kolej'inde öğrencilerimize maksimum 12 kişilik sınıflarda yüksek standartlarda eğitim veriyor ve öğrencilerimizin daha kaliteli bir eğitim alabilmeleri için sınıflarımızı “Dikkat Yoğunluğu” ilkesini göz önüne alarak onların azami konsantrasyonlarını sağlayan ergonomik özellikte üretilmiş çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerini düşünerek ortopedisyenlerin önerisi doğrultusunda sıra ve masalar seçilmiştir.

Ayrıca okulumuzda her sınıfın öğrencisine ait kişisel dolap ve raf bulunmaktadır.

 

ATÖLYELERİMİZ

Okulumuzda Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi’nin spor ve sosyal faaliyetlerinin gerçekleştirildiği “Görsel Sanatlar, Müzik, Spor ve Sosyal Faaliyetlerinin gerçekleştirildiği “Görsel Sanatlar, Müzik, Drama, Dans, Bale, Zeka Oyunları, Robotik” atölyeleri mevcuttur.

 

YEMEKHANEMİZ

Çocuklarımızın eğitim ve öğretiminde iyi bir beslenme önemli yer tutmaktadır. Okulumuzun yemek hizmetleri özenle seçilmiş malzemeler kullanılmakta ve yemeklerin hazırlanmasının sağlığa uygun olmasına dikkat edilmektedir.

Yemek listeleri aylık olarak kalori hesapları dikkate alınarak hazırlanıp öğrencilerimize sunulmaktadır.

 

GÜVENLİK HİZMETLERİ

Okulumuzda öğrencilerimizin güvenliği ön planda olup, binalarımız buna uygun tasarlanmıştır. Okulumuzda öğrenci bulunan saatlerde görev yapan güvenlik personelleri ve kamera takip sistemi ile güvenlik sağlanmaktadır. Ziyaretçilerin bilgileri özel olarak kayıt altına alınır. Öğrenci çıkışları sıkı bir şekilde kontrol edilir. İzin kağıdı olmayan öğrencilerin kampüslerden ayrılmasına müsaade edilmez.

Okullarımızda acil durumlarda sivil savunma hizmetlerinin yürütülmesi için her türlü önlem alınmaktadır. Düzenli olarak öğrenci ve öğretmenlerle acil durum senaryolarına karşı binaların boşaltılması ve yangın söndürme tatbikatları yapılır.

Tüm okul binalarımızda yangın uyarı sistemleri ve söndürme aletleri bulunmaktadır. Bunların kontrolleri düzenli olarak yapmaktadır.

Dersliklerimiz, toplu kullanım alanlarımız ve tüm eğitim materyallerimiz çocuklarımızın güvenliği düşünülerek tasarlanmıştır.

 

ULAŞIM HİZMETLERİ

Öğrencilerimizin, evlerden alınmaları ve ders bitiminde evlerine bırakılmaları, tecrübeli şoförler ve alanında uzman hostesler tarafından en güvenli şekilde sağlanmaktadır. Araç takip sistemleri ile çağın teknolojilerini öğrencilerle ve velilerle buluşturan tüm şoför ve hosteslerimiz büyük bir titizlik ile seçilip belirli bir eğitim sürecinden sonra görevlerine başlamaktadır. Servislerle ilgili; öğrenci ve velilerle sağlıklı iletişim sağlamak için telefon zincirleri oluşturulmuştur.

Servis faaliyetini gerçekleştiren araçlar belirlenirken araçların , klima, kapı kilidi, cam kilidi, emniyet kemeri, ilkyardım çantası ve benzeri kalite standartları göz önünde bulundurulmaktadır.