Uzaktan Eğitimlerimiz

Teknolojinin gelişmesi, eğitim – öğretim süreçlerinin işleyişinde de birtakım yenilikleri meydana getirdi. Bu yeniliklerden biri ise, “Uzaktan Eğitim” oldu.

Okulumuzda 2018 - 2019 eğitim - öğretim yılı başından beri uzaktan eğitim çalışmaları senkron ve asenkron (eş zamanlı ve eş zamansız) şekilde yapılmaktaydı. Pandemi ile birlikte zaten hali hazırda bulunan sistemlerimizi devreye koyarak öğrencilerimiz ile uzaktan eğitim dersleri gerçekleştirilmiştir. Uzaktan eğitimlerimizi eğitim iş birlikçilerimizden olan Advancity ve Bilişim Garajı ile gerçekleştiriyoruz. Her eğitim - öğretim yılında yenilediğimiz eğitim sistemlerimizle önümüzdeki yıllarda uzaktan eğitimlerimize ağırlık vererek devam edecektir.

Pandemi süreci ile birlikte yaygınlaşan uzaktan eğitim, bir zorunluluk değildir. Uzaktan eğitimin bir tercih olabileceği de bilinmektedir. Öyle ki uzaktan eğitim öğrencilerimize;

  • Bilgiye hızlı erişim,
  • Zaman ve mekândan bağımsız olabilme,
  • Geniş multimedya imkânı gibi birçok avantaj sağlayacaktır.

Bu avantajları da ele aldığımızda biz Elit Gençler Koleji olarak uzaktan eğitim sürecini zorunluluk değil, tercih olarak değerlendirmekteyiz. Pandemi veya herhangi bir dış etken örgün öğretimi etkilemese dahi uzaktan eğitimin avantajlarını siz öğrencilerimize sunmayı ilke edindik.