[chatbot]

Yabancı Dil Eğitimimiz

YABANCI DİLLERİN EN İDDİALI OKULUYUZ!

 • Yabancı Dil Programımız dört temel beceri SKILLS dersleri “okuma-dinleme-konuşma ve yazma” üzerine planlanmıştır. 
 • Lisede ve ortaokulumuzda CLIL (Content Language Integrated Learning) metotlarını kullanmaktayız. 
 • Özellikle İngilizce derslerimiz, disiplinler arası bir yaklaşımla farklı branşlardaki konuları göz önüne alarak sinonim bir disiplin sağlar.
 • Yabancı Dil Eğitimlerimiz Uzman Yabancı ve Türk öğretmenler tarafından verilmektedir. 
 • Yabancı dil öğrenimi “Dil yaşayarak öğrenilir.”  felsefesinden yola çıkarak, İngilizce eğitimimizi yalnızca sınıf içinde yapılan bir eğitimle sınırlamıyor, klüpler, aktiviteler, geziler gibi çalışmalarla zenginleştiriyoruz.
 • Farklı Okullardan ara sınıflara gelen öğrencilerimiz için dönem başında uygulanan seviye tespit sınavı sonucuna göre eksik bilgileri tamamlamak üzere destek dersler planlanır. 
 • Hedefimiz Öğrencilerimizin (Elit Gençler İlköğretim Mezunları için ya da okulumuz seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olanlar için geçerlidir.) liseden mezun olduklarında FCE sertifikası alabilmelerini sağlamaktır. ESOL(FCE) sertifikasını alan öğrenciler üniversitelerde hazırlık sınıfı OKUMAZ. 
 • Okulumuz pek çok özel ve devlet okulu öğrencisine sınavlarda organizasyon ve ev sahipliği yapmaktadır.  İngilizce eğitimimizin yanı sıra ESOL sınavlarına hazırlık kursları kendi bünyemizde verilmektedir.

ELİT GENÇLER KOLEJİ aynı zamanda Cambridge Üniversitesi (ESOL) SINAV merkezidir.
 

Almanca derslerimiz seçmeli değildir.  İlkokulda verilmeye başlanan Almanca dersleri haftada 2 ders olarak verilmektedir. Almanca dil eğitiminde de tıpkı Rusça ve Çince de olduğu gibi etkinlikler ve kendini ifade etmeye yönelik çalışmalar ağırlıktadır.   
Ayrıca Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenen FIT1 ve FIT2 sınavlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz için Almanca dersleri, diğer Almanca saatlerinin dışında verilir.
 

Yakın komşumuz olan Rusya’nın dünya üzerindeki etkisi yadsınamaz. Tarih boyunca yakın ilişkilerimiz olan kuzey coğrafyasında Rusça diğer kuzey ülkelerinde de zorunlu öğretilmektedir.

Bu dilde 33 harften oluşan Kril alfabesi olarak bilinen farklı bir alfabe kullanılmaktadır. Dil yapısında vurgular çok önemlidir ve kelimelerin anlamını değiştirebilmektedirler.

Elit Gençler Koleji olarak 2004 senesinden bu yana Anaokulundan itibaren seçmeli ders olarak Rusça dil eğitimi verilmektedir. Hafta da 2 ders verilen eğitimleri uzman öğretmenimiz vermektedir.

Rusça dil eğitimi, anaokulumuzdan başlar, ilkokulda devam eder, Ortaokulda sadece üst kademeye geçen öğrencilerimiz devam ederler. 
 

Seçmeli yabancı dil olarak 2004 yılında vermeye başladığımız Çince dil eğitimi haftada 2 ders olarak devam etmektedir. 
Öğrencilerimiz en kısa zamanda;

 • Kendini tanıtma,
 • Aile bireylerini tanıtma,
 • Sayılar, Renkler,
 • Meyve sebze adları,
 • Hayvan isimleri, 

Gibi kolay ve pratik bir şekilde Çinceyi sanıldığının aksine kolay ve hızla öğrenebilmektedirler.

Çince dil eğitimi, anaokulumuzdan başlar, ilkokulda devam eder, Ortaokulda sadece üst kademeye geçen öğrencilerimiz devam ederler. 

Yabancı diller bölümü olarak öğrettiğimiz tüm diller ile ilgili sadece dil bilgisi ve eğitimini değil, bu dillerin kullanıldığı ülkelerle ilgili halklarını, alışkanlıklarını, geleneksel yemeklerini ve kültürlerini de organize ettiğimiz Kültür Haftalarında öğrencilerimize öğretmeye çalışıyoruz. Amacımız; bu tür aktivitelerle çocukların öğrendikleri dilleri daha yakından tanımalarını sağlayarak öğrenmelerini kolaylaştırmaktır.
 

Öğrencilerimizin İngilizceyi yaşayarak ve görerek, konuşarak öğrenmeleri ve yurt dışında deneyim kazanmaları için İngiltere ya da Amerika’daki dil okullarına eğitim kampları organizasyonları düzenliyoruz. Her ne kadar organizasyonlarımızı ülkemizin itibarlı tecrübeli güvenilir firmaları ile gerçekleştirsek de mutlak surette kendi öğretmenlerimiz de bu seyahatlerde öğrencilerimize refakat etmektedirler.

En az 15 gün süren kamplar süresince öğrencilerimizin gidilen ülkenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini de yaşayacakları, keşfedecekleri gezi programları da yapılır. 

Bu eğitim kamplarına 9 -10 yaş ve üstü olan öğrenci gruplarımız kabul edilmektedir. Daha küçük yaş grubu katılmak istediği takdirde velisinin de katılması gerekmektedir. 
 

‘ELIT AROUND THE WORLD’

Yıllarca merak ettiğimiz sorular vardır bu da onlardan biri; Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı? Cevabı aslında herkese göre değişebiliyor. Biz sebepleri bırakalım, istediğimiz globalleşen dünyada, Elit Gençler öğrencilerinin ikisini de aynı anda yapmasını sağlamak. 
Yurtdışı gezi, proje ve dil okullarımızın amacı;
1. Öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmek,
2. Farklı kültürle iletişim.

Yabancı Diller Bölümü olarak, her sene öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmeleri için onlara birçok olanaklar sunuyoruz. Geçmiş senelerde birçok proje, turistik gezi ve dil okulları gibi etkinlik için; ABD, Birleşik Krallık, Malta, Rusya, Yunanistan, Ukrayna gibi ülkelere öğrencilerimizi götürdük. Ünlü Atasözümüz derki ’Ağaç yaşken eğilir’ bu yüzden öğrencilerin genç yaşta yurtdışı deneyimi yaşamalarını teşvik ediyoruz.
 

HIPPO CONTEST (İTALYA)
40 farklı ülkeden 70.000 yarışmacının katıldığı uluslararası bir İngilizce dil yarışmasıdır. Zamana karşı yarışacak olan öğrencilerimiz Yabancı Diller Bölümü tarafından çalıştırılmaktadır. Ortaokul 5 ve 6. sınıflar yarışmaya katılmaktadır.

GEMUN KONFERANSI AMERİKA (DALLAS)
74 ülkeden ortaöğretim düzeyinde 5000 dolayında öğrencinin katıldığı BM Konferansı'na okulumuzun ortaokul ve lise seviyesinde ki öğrencilerimiz katılmaktadır. Gemun Birleşmiş Milletler'in simülasyonu olarak BM tarafından düzenlenmektedir.
GEMUN konferansı öğrencilere dünyada yaşanan siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel sorunları görme ve üzerinde düşünme fırsatı verir. En önemlisi de bu sorunlara çözüm önerileri arama ve bulmak için yaratıcılıklarının sınırlarını zorlamaları. Öğrenciler bunu yaparken her şeyin o kadar da kolay olmadığını, gerçek dünyada herhangi bir karar almanın yanı sıra uygulamada da ne kadar zorluklar yaşanabileceğini görür. Kendilerini geleceğe hazırlayan genç diplomatlarımız dünya sorunlarının ele alındığı komisyonlarda görev alırar.
Bu yıl üçüncüsüne hazırlandığımız konferansa ortaokul düzeyinde 7.sınıflar ve lise 9,10,11.sınıflar katılabilmektedir. Gençlerimiz özel olarak Yabancı Diller bölümü tarafından hazırlanmaktadır.

AVRUPA DİL ÖDÜLÜ PROJE YARIŞMASI
Ulusal ajans tarafından okullar arası İngilizce dil eğitiminde yaratıcı öğretim proje yarışmasına ardı ardına katılan okulumuz “İngilizce Öğrenmeye Engel Yok” projesi ile Avrupa Birliği Teşvik Ödülüne layık görülmüştür. 
“İngilizce Öğrenmeye Engel Yok” projemiz, öğrenme güçlüğü yaşayan öğrencilerimiz ile akran dayanışması çerçevesinde psikolojik danışmanlarımız, psikoloğumuz, branş öğretmenlerimiz ve uygulamalı derslerin öğretmenleri ile bütün bir eğitim dönemi boyunca çalışılmış, yazılmış ve raporlanmıştır.
 
CAMBRIDGE ESOL SINAVLARI
İlkokul 3. sınıftan itibaren 8–12 yaş grubu öğrencilerimiz ESOL sınavlarının ilk kademesi olan YOUNG LEARNERS Starters, Movers ve Flyers seviyesinde sınavlara hazırlanırlar.  
Ortaokul ve lise seviyesi öğrencilerimiz için Flyers seviyesinden başlanarak daha ileri düzey sınavlar olan KET, PET ve FCE sınavları hedeflenir. Daha ileri basamakları kapsayan bu sınavlar ciddi ve profesyonel bir çalışma gerektirmektedir.
 İngilizce seviyesinin bu etabına çok az sayıda özel okul öğrenci yetiştirmektedir.

*  ESOL sınavlarına hazırlık kursları kendi öğrencilerimize ücretsiz verilmektedir. 
Okulumuz pek çok özel ve devlet okulu öğrencisine sınavlarda organizasyon ve ev sahipliği yapmaktadır.  ELİT GENÇLER KOLEJİ Cambridge Üniversitesi (ESOL) Sınav merkezidir.

TRINITY SINAVLARI
Uluslararası İngilizce yeterlilik sınavlarının en küçük yaş seviyesini ölçme değerlendirme yetkinliğine sahip olan Trinitiy College Sınavları okul öncesi öğrencilerimiz (5 yaş) ve İlkokul 1, 2. sınıflar (6-7 yaş) düzeyinde uygulanır. Ölçmesi ve uygulaması en zor olan bu değerlendirmeler İngiliz dil uzmanları tarafından okulumuzda yapılmaktadır. 
Sınavlar, soru- cevap şeklinde diyalog üzerine yapılmaktadır. 

ALMANCA FIT1 & FIT2 SINAVLARI    
Goethe Enstitüsünün organize edip düzenlediği uluslararası Almanca yeterlilik sınavlarına ortaokul seviyesindeki öğrencilerimiz isteğe bağlı olarak katılabilir. Sınava hazırlık dersleri yine yabancı diller bölümü tarafından kendi bünyemizde verilir.