[chatbot]

Yabancı Diller


Yabancı Dil Eğitimi

 

Uzman kadrosuyla Elit Gençler Koleji 5 dilde eğitime vermeye yıllardır devam ediyor. Birçok metodu bir araya getirerek, her sene yeni gelişmeleri takip edip, eğitimini yenileyen yabancı diller bölümü; öğrencilerine en iyi eğitimi sağlıyor.

Okulumuzda Türkçe, İngilizce, Almanca, Çince ve Rusça dersleri verilerek öğrencilerimizin sadece bir dilde değil, birçok dilde başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Elit Gençler Koleji olarak İngilizce dil eğitimimizde; “CEFR” Common European Framework of Reference for Language (Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı)-Avrupa Konseyi kararı ile yabancı dil öğretimine standart ölçütler kazandırmayı amaçlayan uygulama okulumuz sisteminde temel alınmıştır.

Her yıl öğrencilerimizle İngiltere, Amerika, Yunanistan, Malta, Rusya, Ukrayna, ve bir çok ülkeye Dil Okullarına, turistik gezilere ve uluslararası projelere katılıyor. Öğrencilerimizin yaşayarak ve görerek öğrenmeleri ve yurtdışı deneyimi kazanmaları için imkanlar sağlıyoruz. Sloganımız ‘Elit Around the World’ hem okuyan hem gezen bir nesil yetiştirmek.

74 ülkeden ortaöğretim düzeyinde 5000 dolayında öğrencinin katıldığı BM Konferansı’na okulumuzun öğrencileri katılmaktadır. Gemun, Birleşmiş Milletler’in simülasyonu olarak BM tarafından düzenlenmektedir. 

AB Avrupa Dil Ödülü proje yarışmasına “Dil Öğrenmede Engel Tanımıyoruz.” adlı çalışması ile katılan Elit Gençler Koleji, Avrupa Dil Teşvik Ödülü’nü kazandı.

Elit Gençler Koleji Cambridge Üniversitesi (ESOL) Sınav merkezidir. 7–12 yaş grubu çocuklarına göre düzenlenen testlerde 3 seviye (Starters, Movers ve Flyers) vardır. Ayrıca KET, PET, FC, CAE daha ileri basamakları kapsayan bu sınavlar ciddi ve profesyonel bir çalışma gerektirmektedir. İngilizce seviyesinin bu etabında çok az sayıda özel okul öğrenci yetiştirmektedir. ESOL sınavlarına hazırlık kursları kendi öğrencilerimize ücretsiz verilmektedir.

Ana sınıfları ve küçük yaş grupları için ise TRINITY London sınavları yapılmaktadır. Konuşma ve dinleme becerisi üzerine yoğunlaşan sınavlarda yıllardır öğrencilerimiz çok güzel başarılar göstermişlerdir.